Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • ACreanga

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2024

  • Mesaj Privat
Salutare grup, am un Opel Astra H 1.7CDTI 101cp care a stat aproximativ un an in curte, m am decis sa ma apuc de el si am investit cativa banuti si doresc sa continui pana masina o sa fie ok dar am o problema, cand turez masina chiar si pe loc, si in mers trepideaza motorul si se simte in caroserie, un mecanic mi a spus ca este din cauza ca a fost stata, altul ca am discul de ambreiaj mancat, altul ca este de la volanta, vreau sa vad cateva pareri de la ce ar putea fii, cateva cauza, egr ul este curatat recent, martori nu am aprinsi in bord si am observat ca este si ambreiajul putin dus, turatia se ridica si dupa scade brusc, nu trage ca inainte, iar in turatie mica abia trage masina, abia de la 2000-2500 de ture incepe masina sa traga cum ar trebui, ma gandeam ca poate sunt si injectoarele de vina dar de ce in turatii mari merge ok motorul si se comporta normal si doar in turatii mici face asa, mentionez ca masina nu a prins mai mult de 160 de cand am mai mers cu ea acum recent, cateva cauze va rog ?


MODEL: Astra 2006
MOTOR: Z17DTH
  • bruttus

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Probabil de la volanta,cel putin la mine din cauza ei a fost.Partea proasta este pretul ei,destul de scumpa,si daca nu aveti pe nimeni care sa le reconstruiasca prin zona,va trebui sa cumperi noua.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR